Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

         

Info o klubie

LEWADA jest znanym i liczącym się na arenie sportowej klubem specjalizującym się w ujeżdżeniu. To konkurencja olimpijska, porównywana do jazdy figurowej na lodzie - elegancki taniec z koniem. Klub jest zarejestrowany w Polskim Związku Jeździeckim. Naszą siedzibą jest XIX wieczny pałacyk położony w starym parku w Zakrzowie na Opolszczyźnie, pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Raciborzem. 

Nasz klub wielokrotnie był klasyfikowany na pierwszym miejscu w ogólnopolskim rankingu PZJ Organizujemy zawody sportowe, a także imprezy o charakterze kulturalnym - koncerty, wystawy malarstwa i fotografii, plenery artystyczne. Trener LKJ Lewada i twórca sukcesów klubu, Andrzej Sałacki jest olbrzymim autorytetem w dziedzinie ujeżdżenia. Jest dwunastokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie, członkiem zarządu Internationale Dressage Trainers Club, skupiajacego najwybitniejszych trenerów na swiecie oraz członkiem grupy roboczej odpowiedzialnej za ujeżdżenie w Europejskiej Federacji Jeździeckiej. Pełni także funkcję trenera kadry narodowej ujeżdżenia w Polskim Związku Jeździeckim. Z powodzeniem przekazuje tajniki ujeżdżenia swoim uczniom, a w pracy trenerskiej wykorzystuje wieloletnie doświadczenie wybitnego jeźdźca w połączeniu z szeroką wiedzą teoretyczną.

Do grona sympatyków klubu należy wiele osób z kręgu kultury i sztuki. Honorowymi członkami Klubu są między innymi Katarzyna Dowbor, Daniel Olbrychski i Beata Tyszkiewicz.

Największą organizowaną przez klub imprezą są Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd - ART CUP, podczas których gościmy w Zakrzowie popularnych polskich artystów.

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy