Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

         

 

Kwalifikacje Olimpijskie CDI Olomouc

W miniony weekend w Ołomuńcu odbyły się międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu, podczas których polscy zawodnicy rywalizowali między innymi o punkty w Pucharze Świata. CDI Olomouc, to także trzeci z czterech startów kontrolnych dla naszej kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024. Klub Lewada w Ołomuńcu reprezentowali Żaneta Skowrońska-Kozubik, Susanne Krohn oraz Filip Poszumski.

W konkursie Grand Prix CDI-W Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Love Me z notą 67,935% uplasowała się na drugim miejscu, ustępując tylko Litwince Justynie Vanagaite. Dziewiąta była Susanne Krohn na Titolasie, a dziesiąty Filip Poszumski i Raul. Dla Żanety i Love Me to czwarty start w tym roku w konkursach Grand Prix, w każdym z nich osiagała wynik powyżej minimów olimpijskich (67%). Żaneta Skowrońska-Kozubik zadebiutowała także na klaczy Sunny Sunday G, uzyskując w konkursie Grand Prix CDI3* notę 66,391%, która dała jej drugie miejsce.

Filip Poszumski wywalczył pierwsze punkty w Pucharze Świata, zajmując siódme miejsce w konkursie Grand Prix Freestyle, tuż za nim uplasowała się Susanne Krohn na Titolasie. Kolejne zawody kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie odbędą się podczas CDI4* Achleiten w Austrii w dniach 13-16 czerwca.

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy