Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

         

 

Mistrzostwa Polski 2023 - zakończone!

W dniach 17-20 sierpnia w Stajni Przybylscy Biały Las, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Puchar Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Mlodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci. Jak co roku w imprezie tej brała udział liczna reprezentacja zawodników naszego klubu, którzy ponownie wracają "z tarczą", a wraz z nimi przysłowiowy "worek medali". Trzy zawodniczki Lewady broniły złotych medali sprzed roku. Przed trudnym zadaniem stanęła Żaneta Skowrońska-Kozubik, która po wywalczeniu kwalifikacji drużynowej na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozstała się z Romanticiem P, a w Białym Lesie po nieco ponad miesiącu przygotowań startowała na Love Me. Po zaciętej, wyrównanej walce Żaneta i Love Me wywalczyli upragniony złoty medal, uzyskując w klasyfikacji łączej przewagę zaledwie 0,1% nad Aleksandrą Popławską! Miejsce siódme zajęła druga z naszych par - Susanne Krohn i Titolas. Znacznie miej emocji było w rywalizacji młodych jeźdźców, gdzie Maria Stelmaszyk na Despacito zwyciężyła we wszystkich trzech konkursach rundy i obroniła mistrzowski tytuł z przewagą blisko 20% nad drugą parą. W Mistrzostwach Polski Dzieci Zofia Kaczmarek na Lady Legende także nie dała szansy konkurencji, zdobyła swój trzeci zloty medal w tej grupie wiekowej, zwyciężając we wszystkich trzech konkursach rundy.
W Białym Lesie po raz pierwszy w historii rozegrany został Puchar Polski Seniorów, którzy rywalizowali w konkursach małej rundy. W tej kategorii reprezentowały nas trzy pary - Susanne Krohn na Aduschinski Epona zajęła miejsce czwarte, Filip Poszumski na Raulu miejsce trzecie i brązowy medal, a najmłodsza w stawce, zaledwie dwudziestojednoletnia Maria Stelmaszyk na Galapagosie zwyciężyła, zdobywając na jednej imprezie mistrzowskiej aż dwa złote medale!
Brawo trenerzy Andrzej Sałacki i Magda Jura, brawo Żaneta Skowrońska-Kozubik, Maria Stelmaszyk, Zosia Kaczmarek, Filip Poszumski i Susanne Krohn! LKJ Lewada w bieżącym roku ma na koncie łącznie 9 medali Mistrzostwa Polski, siedem złotych i po jednym w kolorze srebrnym i brązowym!

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy