Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Sukcesy zawodników Lewady w Samorin i St-Truiden

Wielkanocy weekend był bardzo pracowity dla zawodników Lewady Zakrzów, którzy rywalizowali na zawodach CDI na Słowacji i w Belgii. Po półtorarocznej przerwie na międzynarodową arenę powróciła Magdalena Jura i Ron. Nasza para uzyskała w Samorin w konkursie Grand Prix notę 68,522%, plasujac się na drugim miejscu - najwyżej z ekipy polskiej. W rundzie Dzieci w Samorin startowała Zofia Kaczmarek, która zwyciężyła w konkursach Individual oraz Team i zajęła drugie miejsce w Preliminary. W konkursach rundy Młodych Jeźdźców raz na miejscu trzecim i dwukrotnie na drugim uplasowała się Maria Stelmaszyk, a w rundzie Juniorów Taja Zoll na I'm a Dreamer dwuktornie zajęła miejsce piąte, a w finałowym konkursie freestyle była czwarta. W seniorskich konkursach małej rundy na trzecim miejscu plasowała się Susanne Krohn dosiadająca Aduschinski Epona.
Z kolei na silnie obsadzonych zawodach CDI St-Truiden w Belgii, po raz pierwszy w tym roku na międzynarodowej arenie zaprezentowała się Veronica Pawluk na D'Artagnanie. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Pony z ubiegłego roku, ze świetnym wynikiem 77,467% zwyciężyła w finałowym konkursie Pony Freestyle.