Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

      

 

Mistrzostwa Polski w Ujeżdzeniu 2022 - zakończone!

W konkursie Grand Prix Freestyle prowadząca po dwóch półfinałach Żaneta Skowrońska-Kozubik na Romanticu P uzyskała świetną notę 73,260% i z łącznym wynikiem 213,547% zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów 2022 w Ujeżdżeniu. To dwunasty medal w seniorskim dorobku amazonki i trzeci złoty, po raz ostatni na najwyższym stopniu podium Żaneta stanęła dokładnie 20 lat temu.
W kategorii młodych jeźdźców Maria Stelmaszyk na Galapagosie (72,035%) zwyciężyła także w finale, gromadząc łącznie 210,093% i zdobywając pierwszy w swojej karierze złoty medal Mistrzostw Polski.
Bardzo wyrównana rywalizacja o miejsca na podium toczyła się w kategorii juniorów. Zwyciężyła Natalia Plata (KJ Barłomino), a medale srebrny i brązowy przypadły w udziale zawodniczkom Lewady. Na drugim stopniu podium stanęła Taja Zoll z notą łączną 205,992%, a na trzecim Caroline Pawluk z wynikiem 205,770%.
W konkursie finalowym trzecie zwycięstwo odniosła Zofia Kaczmarek na Lady Legende (75,500%). Nasza najmłodsza amazonka zgromadziła łącznie aż 227,382% i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Dzieci.
Z Wierzbnej wracamy z pięcioma medalami, z których aż trzy są złote, w tym ten najwazniejszy - seniorski. Łącznie w tym roku zawodnicy naszego klubu wywalczyli już jedenaście medali Mistrzostw Polski, siedem na otwartych MP i cztery w hali. Dziękujemy naszym zawodnikom, koniom i wszystkim tym, którzy wspierają nas na drodze do sportowych sukcesów.

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy