Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

         

 

Ośrodek szkolenia olimpijskiego w Zakrzowie

Miniony weekend w Zakrzowie był zwieńczeniem wieloletniej pracy klubu Lewada i lokalnych władz – Wielofunkcyjny Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny uzyskał miano ośrodka szkolenia olimpijskiego w dyscyplinie jeździectwo. Główne uroczystości nadania statusu odbyły się w niedzielę 9 marca, imprezę swoją obecnością zaszczycili między innymi prezes polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego senator Łukasz Abgarowicz, wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego Monika Słowik, senatorowie RP Andrzej Szewiński i Aleksander Świeykowski, posłowie na Sejm Brygida Kolenda-Łabuś i Leszek Korzeniowski, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, wicewojewoda Antoni Jastrzębski, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj oraz Bruce Thomson prezes Metropolitan Horsemen’s Association.

 

Gospodarze mieli bardzo pracowity cały weekend, gdyż dzień wcześniej w nowym ośrodku odbyła się konferencja “Aktywność kobiet wiejskich szansą na poprawę jakości życia”, w której udział wzięło przeszło pięćset pań. Gośćmi honorowymi konferencji były panie Jolanta Kwaśniewska, europosłanka Danuta Jazłowiecka oraz marszałek Barbara Kamińska.
Jak przystało na obiekt sportowy nie zabrakło też rywalizacji i sportowych emocji. W okazji Dnia kobiet rozegrane zostały zawody towarzyskie tylko dla pań - w ujeżdżeniu zwyciężyła Asenata Adamus na koniu Wega, w ujeżdżeniu w damskim siodle Aleksandra Adamczyk na By Life Top, a w konkursie głównym Lady’s Cup w konkurencji skoków przez przeszkody tryumfowała Natalia Cavour na Brazil.
Sponsorami zawodów, które odbyły się w obiektach należących do Gminy Polska Cerekiew byli: Grupa Azoty, Gerlach, Karino, Restauracja Dworek w Szonowicach, Horsi i Black Horse.

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy