Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

         

 

AKTUALNOŚCI

W dniach 13-16 czerwca podczas CDI4* Achleiten, odbyły się kwalifikacje polskiej kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Startująca na wałachu Love Me Żaneta Skowrońska-Kozubik wynikiem 67,283% zajęła siódme miejsce ex aequo z Olgą Safronovą na Sandro D'Amour i były to najwyższe miejsca Polaków w konkursie Grand Prix. Dla Żanety Skowrońskiej-Kozubik był to ostatni start kwalifikacyjny przed Igrzyskami. W okresie od marca do czerwca 2024 nasza para brała udział w pięciu imprezach międzynarodowych (CDI3* Motesice, CDI3* Wrocław, CDI3* Gościszów, CDI-W Olomouc i CDI4* Achleiten) za każdym razem uzyskując wyniki powyżej 67%. Ostatnie starty kadrowiczów odbędą się w najbliższy weekend na CDI-W Brno (Katarzyna Milczarek) oraz CDI3* Sopot (Olga Safronova i Susanne Krohn), skład reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie zostanie podany przez Zarząd PZJ już za tydzień.

W miniony weekend w Achleiten w Austrii ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Veronica Pawluk. W konkursie Junior Team zawodniczka zwyciężyła na klaczy Fallete Old (69,727%), a na wałachu Danclair była szósta (67,788%). Dzień później w konkursie Junior Individual Veronica Pawluk na Fallete Old zajęła trzecie miejsce (69,176%), a na Danclair czwarte (68,708%). Nasza zawodniczka potwierdziła wyskoką formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, w których na pewno będzie mocnym punktem polskiej drużyny.
fot. CDI Achleiten

Katarzyna Popiołek na Cerro zwycieżyła w dwóch konkursach dużej rundy na zakończonych wczoraj w Gościszowie Zawodach Ogólnopolskich i Regionalnych w Ujeżdżeniu. W sobotnim konkursie Grand Prix para uzyskała swój najlepszy dotychczas wynik - 64,200%. Dzień wcześniej w konkursie Intermediate II Katarzyna Popiołek na Cerro była najlepsza (65,658%), a tuż za nią uplasowała się Jagoda Dąbrowska na Go Go Borneo, która uzyskała notę 65,219%. Gratulacje!

W miniony weekend we francuskim Le Mans świetnie zaprezentowała się Veronica Pawluk. W piątkowym konkursie Junior Team na wałachu Danclair zawodniczka zajęła czwarte miejsce z wynikiem 69,091%, dzień później w Junior Individual była trzecia z wynikiem 69,265%, a w finałowym Junior Freestyle zwyciężyła z wynikiem 72,942%. Veronica Pawluk startowała także na klaczy Fallete Old, która w Le Mans debiutowała w konkursach miedzynarodowych z wynikami 68,131% oraz 67,843%.
Startami w Le Mans Veronica Pawluk wypełniła normy do kdary narodowej, po raz kolejny naszą parę zobaczymy na zawodach CDIJ za niespełna dwa tygodnie.

W miniony weekend w Ołomuńcu odbyły się międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu, podczas których polscy zawodnicy rywalizowali między innymi o punkty w Pucharze Świata. CDI Olomouc, to także trzeci z czterech startów kontrolnych dla naszej kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024. Klub Lewada w Ołomuńcu reprezentowali Żaneta Skowrońska-Kozubik, Susanne Krohn oraz Filip Poszumski.

W konkursie Grand Prix CDI-W Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Love Me z notą 67,935% uplasowała się na drugim miejscu, ustępując tylko Litwince Justynie Vanagaite. Dziewiąta była Susanne Krohn na Titolasie, a dziesiąty Filip Poszumski i Raul. Dla Żanety i Love Me to czwarty start w tym roku w konkursach Grand Prix, w każdym z nich osiagała wynik powyżej minimów olimpijskich (67%). Żaneta Skowrońska-Kozubik zadebiutowała także na klaczy Sunny Sunday G, uzyskując w konkursie Grand Prix CDI3* notę 66,391%, która dała jej drugie miejsce.

Filip Poszumski wywalczył pierwsze punkty w Pucharze Świata, zajmując siódme miejsce w konkursie Grand Prix Freestyle, tuż za nim uplasowała się Susanne Krohn na Titolasie. Kolejne zawody kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie odbędą się podczas CDI4* Achleiten w Austrii w dniach 13-16 czerwca.

Lewada w Gościszowie

22 kwiecień, 2024

W miniony weekend w Gościszowie odbyły się międzynarodowe oraz ogólnopolskie zawody w ujeżdżeniu, w których łącznie udział wzięło przeszło sto par. Nie zabrakło tam silnej ekipy Lewady, reprezentowali nas między innymi Żaneta Skowrońska-Kozubik, Susanne Kron, Filip Poszumski, Katarzyna Popiołek, Maria Stelmaszyk, Zofia Kaczmarek i Laura Mazurek. W najbardziej prestizowym konkursie zawodów - Grand Prix CDI3* - Żaneta Skowrońska-Kozubik na Love Me z wynikiem 67,804% zajęła trzecie miejsce, Susanne Krohn i Titolas (65,131%) siódme, a Filip Poszumski i Raul (63,609%) ósme. Udany debiut w klasie Grand Prix U25 zaliczyła Maria Stelmaszyk na Galapagosie, a Zosia Kaczmarek zwyciężyła w dwóch konkursach C na zawodach ogólnopolskich.
fot. Wiktoria Rożnowska

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy