Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
Tel.: 77 4875417, fax 77 4875364, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

         

 

AKTUALNOŚCI

Nasza galeria wzbogaciła się o małą fotorelację z III turnusu ferii. Autorką zdjęć jest pani Elżbieta Walas.

Podczas odbywających się w miniony weekend w Amsterdamie Międzynarodowych Zawodów w Ujeżdżeniu CDI-W, Polskę reprezentowała zawodniczka Lewady Zakrzów Beata Stremler. W konkursach obsadzonych zawodnikami ze światowej czołówki, Beata Stremler na wałachu Rubicon D uzyskała notę 70,960 % w konkursie Grand Prix i 75,125 % w konkursie Grand Prix Freestyle, a zdobyte w Amsterdamie punkty sprawiły, że nasza zawodniczka wyszła na drugie miejsce w rankingu olimpijskim grupy “C”. Awans na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Rio de Janeiro, uzyskają tylko dwie pary z całej Europy środkowo-wschodniej. W międzynarodowej stawce prowadzi Inessa Merkulova z Rosji, przed Beatą Stremler i Inną Logutenkovą z Ukrainy, która do tego weekendu wyprzedzała naszą zawodniczę o zaledwie 2 punkty. Kwalifikacje olimpijskie w ujeżdżeniu będą trwały do 6 marca.

W sobotę 23 stycznia w Murowie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu jeździeckiego 2015 w Opolskim Związku Jeździeckim. Miło nam poinformować, że docenieni zostali na nim zarówno nasi zawodnicy jak i sam klub. Żaneta Skowrońska i Beata Stremler zostały wybrane najlepszymi seniorkami, Jagoda Dąbrowska najlepszą juniorką, a Jan Limburski juniorem młodszym. Katarzyna Popiołek odebrała nagrodę dla najlepszego trenera ujeżdżenia, Virginia Buława-Dziarmaga za popularyzację jazdy w damskim siodle, Joanna Skowerska za propagowanie rekreacji jeździeckiej, a Daniel Karpiński za wkład w rozwój jeździectwa. Nagrodę dla najlepszego klubu ujeżdżeniowego w Opolskim Związku Jeździeckim odebrał w imieniu LKJ Lewada prezes Andrzej Sałacki.
fot. Małgorzata Żółtańska

Serdecznie zapraszamy na kurs Dresaż bez Tajemnic który odbędzie się w terminie 8-13 marca 2016. Szkolenie to jest przeznaczone dla sympatyków ujeżdżenia, a w jego programie znajdzie się zarówno doskonalenie elementów praktycznych, jak i seminaria i prezentacje. Kurs kończy się udziałem w zawodach Towarzyskich lub Regionalnych, które w dniach 12-13 marca odbędą się w Zakrzowie. Więcej informacji o Dresażu bez Tajemnic oraz kartę zgłoszenia można znaleźć TUTAJ.

Za niespełna dwa tygodnie rozpoczynamy w Lewadzie pierwszy turnus ferii zimowych, tymczasem dzisiaj skończyły się wolne miejsca na turnus IV. Serdecznie zapraszamy na obozy w pozostałych terminach, na turnus III pozostało już tylko kilka wolnych.

Zapraszamy do zapoznania się z Kalendarzem imprez i szkoleń jeździeckich, które w roku 2016 planujemy zorganizować w LKJ Lewada. Od 16 stycznia zapraszamy na zimowe obozy jeździeckie organizowane w czasie ferii, a w dniach 23-24 stycznia pierwsze w Nowym Roku Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez przeszkody (propozycje już w poniedziałek). Z Kalendarzem imprez 2016 można zapoznać się TUTAJ.

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy