Wydrukuj tę stronę

Instruktorskie

KURS INSTRUKTORÓW JEŹDZIECTWA POWSZECHNEGO PZJ w ZAKRZOWIE

Zapraszamy na organizowany w Zakrzowie pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego Kurs Instruktorów Jeździectwa Powszechnego (nr kursu T/U/J/28/2018), który odbędzie się w terminie 17-26.05.2019. Organizatorem kursu jest LKJ "Lewada", nasz klub organizuje kursy instruktorskie nieprzerwanie od 1999 roku. Posiadamy certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego pierwszej kategorii, a od 2005 roku jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Program kursu obejmuje część teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne na ujeżdżalni. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i wykładowcy, którzy są nie tylko specjalistami w swojej dziedzinie, ale również doświadczonymi jeźdźcami. Kurs zakończony jest egzaminem z teorii i praktyki, zgodnie z wymogami PZJ. Ukończenie cyklu szkoleniowego oraz zdanie egzaminu jest podstawą do nadania uprawnień zawodowych instruktora jeździectwa powszechnego i upoważnia do samodzielnego prowadzenia zajęć rekreacyjnych w ośrodkach jeździeckich, klubach itp.
Na kurs można przyjechać ze swoim koniem.

W kursie uczestniczyć mogą osoby które spełniają następujące warunki:
- zdały egzamin wstępny lub posiadają minimum brązową odznakę jeździecką PZJ 
- mają ukończone 18 lat,
- posiadają świadectwo ukończenia szkoły średniej,
- posiadają zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania jazdy konnej,

Koszty:
- egzamin wstępny obowiązuje osoby, które nie posiadają brązowej odznaki jeździeckiej PZJ i uprawnia do otrzymania brązowej odznaki jeździeckiej PZJ. Koszt egzaminu 150 zł na koniu własnym lub 200 zł na koniu organizatora;
- koszt dydaktyczny kursu, egzaminy końcowe oraz ubezpieczenie:
1695 zł;
- wyżywienie i zakwaterowania na miejscu w cenie 790 zł (noclegi i trzy posiłki dziennie);

Egzamin wstępny (Egzamin na brązową odznakę jeździecką PZJ) odbędzie się 16 maja (w przeddzień rozpoczęcia kursu) o godzinie 15:00.

UWAGA: za kurs można płacić w dwóch ratach, szczegóły do uzgodnienia na miejscu. Istnieje możliwość delegowania na kurs przez Urząd Pracy, który może pokryć koszty szkolenia.

Zgłoszenia wyłącznie pisemne na druku KARCIE ZGŁOSZENIA. Wypełnione druki zgłoszeń należy wysyłać:
- e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
- ewentualnie pocztą tradycyjną (LKJ "Lewada" ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów),
Obowiązuje zaliczka 200 zł płatna na konto klubu: 93 2490 0005 0000 4530 7388 7576
Zaliczka jest zwracana, jeśli rezygnacja nastąpi do 14 dni przed rozpoczęciem kursu.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.